لباس مجلسی بلند از برند ام ان ام فواد سرکیس Long  dress by MNM Fouad Sarkis 2307

لباس مجلسی بلند از برند ام ان ام فواد سرکیس Long dress by MNM Fouad Sarkis 2307

لباس مجلسی بلند از برند ام ان ام فواد سرکیس Long dress by MNM Fouad Sarkis 2307

لباس مجلسی شب پوشیده بلند مشکی باپارچه دانتل و توروحریر از برند فؤادسرکیس بایقه ایستاده و آستین بلند ، یک آستین پفی و چین در دور آستین که تا انتهای دامن امتداد پیدا کرده است، یک گل سینه با سنگ درمرکز گل 5پر روی چین آستین ، دامن راسته با چین سمت راست که حجم بیشتر چین به پشت دامن رفته و چین سمت چپ که روی ران سمت چپ به صورت آبشاری و نامتقارن ریخته است و گل تزئینی روی کمر، زیپ از گردن تا روی باسن ،  پشت لباس بلندتر از جلو، مناسب مادران عروس وداماد.

۰ تومان
SKU
td_mnm_fouad_sarkis_long_dress_2307

لباس مجلسی شب بلند با یقه ایستاده چین دار و آستین های بلند و1آستین پفی و پرچین  

لباس مجلسی شب بلند که یقه ایستاده دارد و این مدل یقه با نام ماندارین شناخته می‌شود؛ یقه‌ای ساده که دور یقه گرد دوخته می‌شود و دو تا پنج سانتی‌متر روی گردن بالا می‌رود. در فرهنگ ما این مدل یقه به نام یقه ایستاده شناخته می‌شود.  البته تاریخچه این یقه به دوران امپراتوری چین برمی‌گردد. در آن روزگاران، ماندارین‌ها گروهی از دولتمردان چینی بودند که لباس‌هایی با این مدل یقه می‌پوشیدند. این مدل یقه برای افرادی که گردن های بلند دارند انتخاب مناسبی است.آستین های لباس بلند تا مچ و آستین سمت راست پفی در سر شانه و یک چین بزرگ دور قسمت پفی را گرفته که تا قسمت پایین دامن هم رسیده است یک گل سینه بزرگ 5 پر بایک نگین دروسط روی قسمت چین آستین زده شده ،آستین چین دار یا پفی از نوع آستین های جدا ولی آزادتر است و در قسمت کاپ و مچ چین می خورد و به نام آستین اسقفی و یا موجی هم شناخته می شود چین و فرم این آستین به پارچه بستگی دارد وبه سه شکل طراحی می شود، 1- فقط در قسمت کاپ چین می خورد .2- فقط در قسمت مچ چین می خورد. 3- هم در مچ وهم در کاپ چین می خورد. این لباس مورد 1 می باشد .چین دور آستین مثل آبشار در کنار سمت راست لباس شب ریخته است.

پارچه دانتل سیاه وحریرکرم رنگ به کار رفته در متریال لباس شب

دراین لباس شب که با دانتل زیبا و با لطافت دوخته شده پارچه ای است ظریف از نخ کتان و یا ابریشم که بصورت مشبک توسط دستگاه و یا با دست بافته شده است. برای بافت آن از نخ کتان، ابریشم، طلا، و یا نقره استفاده می شود. اکثر دانتل ها با نخ پنبه بافته شده است، اگر چه کتان و ابریشم هنوز هم در دسترس هستند. توری ممکن است از فیبر الیاف مصنوعی نیز ساخته شودعلاوه بر تولید صنعتی و بافت با دستگاه توری-دوزی، روشهای مختلف دستی مانند سوزن-دوزی، قالب-دوزی، دارحلقه و نواردوزی از روشهای متداول دستی است .پیراهن های  آستین دار و پرکار که با طراحی های زیبای دانتل وحریرزیرآن و ترکیب سلیقه ای ،این حریرها خرج کارهای شیک متناسب سلیقه ی دختران و زنان جوان شده اند.

بالا تنه لباس شب مجلسی دانتل طرح بته جقه و حریراز برند فؤاد سرکیس

بالاتنه لباس شب که تا کمرساده است ویک زیپ در پشت تاروی باسن قراردارد این لباس آستین بلند که درسمت راست آستین یک چین یک چین دور تادور آستین پفی قراردارد که این چین از درز سمت راست اززیر حلقه آستین تاکمر، بعد به درز دامن وصل میشود وتاروی زمین ادامه یافته ، طرح روی پارچه بته جقه است این طرح در تزیین انواع صنایع دستی به ویژه ترمه، پارچه، قالی، گلیم، کاشی،سفال، شال بافی، نساجی، خاتم و... در اندازه‌ها و اشکال گوناگون به کار  می رود.عده‌ای این نقش را نمادی از درخت سرو که نشانه آزادگی، راستی و تواضع ایرانیان است می‌دانند که از برای فروتنی سر خود را خم نموده است.عده‌ای دیگر آن را به عنوان سروی می‌دانند که در دوران مزدکیان نشانه آزادگی آنان بوده اما پس از شکست مزدک سر خود را به خاطر شرمساری به زیر انداخته است عده ای دیگر بر این قول اند که نقش "بته جقه" نمادی از شکل و حالت شعله‌های آتشکده‌های زرتشتیان در ایران است. عده ای دیگر نیز آن را به شکل میوه درخت کاج،  بادام، میوه صنوبر  یا خمیدگی درخت سرو در مقابل نسیم ملایم می دانند و البته عده ای هم آن را نمادی از قطره باران و نیز اشک چشم میشمارند .همه این نظرات علیرغم اختلافات ظاهریشان گویای این نکته هستند که مردم ایران زمین در همه عرصه های زندگی خود از جمله تولید منسوجات در تلاش بوده اند تا با تاسی از دنیای هنر، بر تازگی و ارزش محصولات خویش بیفزایند. تور به کاررفته در چین آستین حالت پولک های ریز ودرشت روی آن قراردارد و تور سردوزی زیبایی شده است که باعث شده حالت پفی پیداکند.

 دامن راسته با چین های کناره  با گل روی کمر   

دامن لباس که پایه آن راسته است ،ساده‌ترين مدل دامن، دامن‌هاي راسته تنگ هستند اين دامن به دليل طراحي ساده كاربرد زيادي دارد. این دامن در سمت راست چین که از آستین امتداد یافته وتا پایین آمده و بیشتر چین به پشت دامن رفته و حجم کمی از چین در جلوی دامن آمده ولی به جای آن یک چین در سمت چپ قرار گرفته که دقیقا در قسمت کمر جمع شده است وروی ان همان گلی که روی آستین زده شده روی کمر هم یک گل با مغز سنگ دوزی شده قرار گرفته و این چین بیشتر در جلو دامن جمع شده و حالت آبشاری دارد وروی ران پای چپ پخش شده ، این چین های نامتقارن یک حالت مدرن و امروزی به لباس ساده ما بخشیده است.

رنگ لباس مجلسی شب بلند با دامن حالت ژولیده و گل کمر 5پرنگین دار 

رنگ این لباس شب مشکی است رنگ مشکی معمولا با اکثر رنگ‌ها ترکیب خوبی می‌سازد، ولی مشکی را با دو رنگ ترکیب نکنید. اولین رنگ سرمه‌ای است. هر چند سرمه‌ای و مشکی به هم نزدیک‌اند، اما با هم ترکیب خوبی نمی‌سازند. دومین رنگ قهوه‌ای است. رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای را با هم ست نکنید، مگر اینکه خیلی خیلی از ست بودن آن مطمئن باشید. لباس مشکی تنها رنگ لباس است که می توان گفت هر فردی با هر تناسب اندام می تواند بدون ریسک آن را  یک رنگ از سر تا پا ست کند و این تک رنگی به عنوان اشتباه در مد به حساب نیاید. گرچه انتخاب اجزای ظاهر باید با دقت باشد و  سبک و جنس لباس حتما در نظر گرفته شود، اما لباس مشکی از ساده ترین و جادویی ترین رنگ های ممکن است. در صورتی که از سر تا پا لباس مشکی پوشیده شود، حالتی اصیل و رمز آلود به ظاهر می بخشدنکته اساسی در ست کردن اصولی رنگ مشکی این مورد است که ظاهری تیره و تاریک ارائه ندهیم.راهکار چیست؟ گرچه تناسب جنس و بافت را باید در نظر بگیریم و دچار تناقض نشویم، اما برای رهایی از تاریکی لباس مشکی می توانیم از ملزومات براق همچون کیف یا کفش ورنی یا در قسمت هایی از ظاهر از وسایل و پارچه هایی متفاوت همچون چرم و غیره یا زیپ و دگمه و سگک و غیره استفاده کنیم. استفاده از همین وسایل سبب تغییر اساسی در ظاهر شما می شودهمیشه شیک و خوش ظاهر باشید.

مناسبت پوشیدن لباس  پوشیده شب سیاه رنگ دانتل براق بته جقه 

این لباس شب با رنگ مشکی برای مراسم های رسمی همانند نامزدی مناسب است ولی به دلیل رنگ تیره بهتر این است که از مدل هایی با رنگ روشن استفاده شود واین لباس را برای مادران عروس ومادران داماد که دنبال لباس پوشیده و مدرن هستند بگذاریم.مراسم بزرگ ومجلل فرش قرمز یکی از مجالسی میباشد که از این لباس استفاده شده است.

More Information
سایز N/A
نظر خودتان را بنویسید
شما نظر می دهید:لباس مجلسی بلند از برند ام ان ام فواد سرکیس Long dress by MNM Fouad Sarkis 2307